Ważność profilaktyki w zwalczaniu poważnych lub uciążliwych chorób.

Kiedy na świat przychodzi mały człowiek, chciałoby się jak najlepiej zadbać o jego zdrowie i zabezpieczyć przed chorobami. Nie jest możliwe, by ustrzec go przed wieloma infekcjami i schorzeniami, ale są choroby, których można uniknąć.

Zobacz co to jest żółtaczka wrodzona i jak ją leczyć zapalenie wątroby typu a

Program Szczepień Ochronnych został opracowany z myślą o człowieku od najwcześniejszych dni jego życia, poprzez dojrzałość, skończywszy na wieku zaawansowanym. Program ten jest powszechny i jawny. Każdy może mieć do niego wgląd, chociażby za pośrednictwem Internetu.

Program Szczepień Ochronnych wyróżnia dwa ważne punkty. Po pierwsze są to szczepienia obowiązkowe dla dzieci i młodzieży oraz dla osób z grup ryzyka, po drugie to lista szczepionek zalecanych ale pozostawiających wybór pacjentowi.

Dzieci od pierwszej domy życia i młodzież do 19 roku życia są szczepieni na WZW typu B, gruźlicę, tężec, błonicę, krztusiec, odrę, różyczkę, świnkę, chorobę Heinego- Medina, Hib,. Dorośli, zaś, którzy w jakiś sposób są narażeni na powyższe choroby lub cierpią już na jakieś poważne schorzenia, też są objęte w/w szczepieniami.

pasta wybielająca jaką jest Sensodyne Whitening poraża swoją skutecznością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *