Adjupanrix zawiesina Zobacz jakie objawy wywołuje żółtaczka fizjologiczna u noworodków a następnie odwiedź lekarza

Zmniejszenie prawdopodobieństwa zapadnięcia na choroby zakaźne, możliwe jest dzięki podporządkowaniu się wymogom dostępnym w programie szczepień ochronnych. Wymienia się dwie części programu. Jedna z nich obejmuje spis szczepień obowiązkowych a druga zalecanych. Obowiązek przyjęcia do organizmu tej biologicznej substancji zawierającej antygeny w ilości bezpiecznej, a wywołującej odpowiedź organizmu w postaci wytworzenia przeciwciał, mają osoby narażone na niektóre choroby oraz dzieci i młodzież do 19 roku życia.

Pierwsze dwie szczepionki podaje się dziecku już w jego pierwszej dobie życia. Jest to szczepienie na WZW B oraz gruźlicę. Niegdyś nie były dostępne te szczepienia i bywało, że ludzie chorowali na gruźlicę. Ówczesna wiedza i dostępne leki często nie sprawdzały się. Jeśli chodzi o WZW B to konieczność zaszczepienia się mają osoby, które czeka jakiś zabieg chirurgiczny, ci którzy są narażeni na zachorowanie i ludzie przewlekle chorzy, chociażby na WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby, niezależnie od typu, jest niebezpieczne. Każde z nich prowadzi do uszkodzenia wątroby, z czasem marskości. Choroby wątroby są trudne do całkowitego wyleczenia, dlatego lepiej zapobiegać im, niźli potem cierpieć. Niestety nie ma jeszcze szczepienia na WZW C, a to ono wydaje się być najpoważniejszą odmianą ze wszystkich wirusów wątroby.

Szczepienia obowiązkowe są finansowane przez państwo, chociaż program szczepień ochronnych przewiduje tylko ich podstawowe wersje.

wirusowe zapalenie wątroby objawy zakaźna żółtaczka u dorosłych przebiega bardzo chaotycznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *