Każdy z nas ma szereg szczepień za sobą. Program szczepień ochronnych jest dokładnym spisem szczepień, jakie należy obowiązkowo przejść. Wymienia tez te dodatkowe i nieobowiązkowe, a pełnopłatne.

Szczepienie na grypę nie jest obowiązkowe, jednak wielu osobom się je zaleca. Osoby, które chorują przewlekle, mają problemy z sercem, są w podeszłym wieku, mogą rozważyć iniekcję. Wprowadza ona do organizmu antygeny, które uruchamiają produkcję przeciwciał, skierowanych przeciw nim. Są one zdolne do zwalczenia ich, jeśli pojawi się faktyczne ryzyko zachorowania. Każdego roku jesienią, lekarze apelują za pośrednictwem mediów, by się szczepić. Szczepienie na grypę, musi być bowiem powtarzane każdego roku, gdyż odmian tej choroby jest wiele, poza tym podlega ona ciągłej mutacji.

Warto nadmienić, że zaszczepienie się na grypę minimalizuje prawdopodobieństwo zachorowania, ale nie niweluje go całkowicie. Pytanie, czy wprowadzać do organizmu te szczepionki, czy lepiej wcześniej zadbać o swoją odporność, zdrowo się odżywiać i uprawiać sporty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *