Naturalna obronność organizmu ludzkiego.

Zwolennicy, tak zwanego podejścia do życia „Eko”, bronią się i swój dom przed ingerencją środków chemicznych. Z tego względu, na każdym kroku ograniczają produkty z dodatkiem chemii. Jest to bardzo trudne zadanie i niemożliwe do zrealizowania w sposób całkowity.

Mimo wszystko, minimalizują ich użycie, poprzez wykluczenie proszków do prania, płynów do naczyń, środków do czyszczenia toalet podłóg itp. Pranie jest możliwe przy użyciu orzechów piorących, a czyszczenie zabrudzonych miejsc przy wykorzystaniu sody.

Poza tym, osoby te są przeciwne przyjmowaniu antybiotyków i szczepieniom. Wolą naturalne metody i homeopatię, niż sprawdzone i skuteczne szczepienia.

Program Szczepień Ochronnych wymienia te rodzaje szczepień, które są obowiązkowe oraz te, które są wskazane. Obowiązkowe szczepienia podawane są od pierwszych dni życia dziecka. Wymienia się tu szczepienia na: Wirusowe Zapalenie Wątroby typu B, gruźlicę, błonicę, różyczkę, odrę, świnkę, tężec, krztusiec. Niektóre szczepienia nie powodują trwałej odporności organizmu, dlatego zaleca się ich powtarzanie po określonej ilości lat. Na przykład szczepienie na krztusiec warto powtórzyć po około dziesięciu latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *