Dobroczynne działanie szczepionek

Wietrzna ospa przebieg, okres inkubacji oraz powikłania Zobacz jak długo leczona jest żółtaczka fizjologiczna u dorosłego

Obronność organizmu jest ograniczona. Bardzo ważne jest wspomaganie jego funkcjonowania poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia. Istotna jest zdrowa, zbilansowana dieta, która uwzględnia dostarczanie organizmowi wszystkiego tego, co jest mu potrzebne. Oprócz tego pożądana jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Nie chodzi to o zamęczanie się na siłowni, ale o zdrowy ruch. Czasami to nie wystarczy.

Medycyna ma do zaoferowania program szczepień ochronnych. Część z nich to szczepienia obowiązkowe. Są one finansowane przez budżet państwa. Pozostałe szczepienia są jedynie zalecane osobom starszym, przewlekle chorym i z grup ryzyka zachorowania na dane schorzenie. Te obowiązkowe to: szczepienie na WZW B, które podaje się dzieciom w pierwszej dobie życia, drugim miesiącu życia i siódmym miesiącu życia. Do takich należą również szczepienia na: gruźlicę, błonicę, tężec, krztusiec, odrę, świnkę, różyczkę. Inne , takie jak np. szczepienia na: ospę wietrzną, wściekliznę, WZW A, grypę, rota wirusy, cholerę, dur brzuszny, kleszczowe zapalenie mózgu, są zalecane i nie finansowane przez budżet państwa. Osoby dorosłe mogą również szczepić się na WZW B, bo kiedyś nie byli oni obejmowani obowiązkowi szczepienia się na tę chorobę.

wirusowe zapalenie wątroby typu a Wywołane żółtaczką objawy u dorosłych są cięższe niż u dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *